درمان سرطان سینه

درمان سرطان سینه

به ظاهر شدن برخی از سلول های بدخیم که به بافت های پستان و غدد شیری، آسیب وارد می کند را سرطان سینه می گویند. باید گفت که سرطان سینه فقط خانم ها را مبتلا نمی کند، بلکه از این بیماری آقایان نیز در رنج می باشند. اما ابتلای بانوان به این بیماری مهلک، بیشتر می باشد. چنانچه بیمار در تشخیص سرطان سینه و درمان این بیماری سریع اقدام کند، قابل درمان بوده و برطرف می شود. اما اگر سرطان به قسمت های دیگر بدن نیز منتشر شده باشد، درمان دشوار خواهد شد. سن بیمار، میزان پیشرفته بودن بیماری، حجم و مکان توده در درمان سرطان سینه بسیار موثر می باشد.

سرطان سینه با روش های مختلفی قابل درمان می باشد، که بستگی به توان و میزان تحمل بیمار دارد. روش های درمانی سرطان سینه عبارتند از:

درمان سرطان سینه

پرتو درمانی: در این روش از اشعه ایکس برای تخریب و نابود کردن سلول های بدخیم اقدام می کنند، این روش هیچ گونه عوارض جانبی ندارد، و مدت درمان با روش پرتودرمانی نیم ساعت می باشد. تعداد جلسات درمانی به وضعیت و پرونده سلامتی بیمار بستگی دارد. اغلب از این روش به منظور جلوگیری از بازگشت سرطان سینه استفاده می شود که هیچ گونه دردی ندارد.

شیمی درمانی: شیمی درمانی نیز یکی دیگر از روش های درمان سرطان سینه می باشد، که بیمار با مصرف برخی از داروها و یا تزریق دارو در رگ اقدام به کنترل رشد سلول ها می نماید. شیمی درمانی به صورت متناوب به کار گرفته می شود، ممکن است بعد از انجام یک دوره، زمانی از درمان را متوقف نمایند و سپس دوره بعدی درمان را شروع کنند. درمان با روش شیمی درمانی عوارض جانبی در پی دارد که می توان به خستگی و کسالت، استفراغ، اسهال و …  اشاره کرد.

هورمون درمانی: استفاده از هورمون برای جلوگیری از تکثیر سلول های بدخیم موثر می باشد که به صورت مصرف برخی از داروهای هورمونی اقدام به حذف تخمدان هایی که استروژن ترشح می کنند، انجام می شود.

درمان با جراحی: جراحی زمانی صورت می گیرد که تومور ایجاد شده کمتر از 3 سانتی متر باشد، در صورتی که بزرگتر از این اندازه شده باشد، پرتودرمانی یا شیمی درمانی تجویز می شود.

سایر خدمات مرکز رادیوتراپی بازرگانان

سرطان روده

سرطان پستان

سرطان پروستات

سرطان معده

با تشکر مدیر سایت مرکز رادیوتراپی بازرگانان

پاسخ

5 × 2 =