درمان سرطان پانکراس

درمان سرطان پانکراس

سرطان پانکراس چیست؟
پیشرفته ترین درمان سرطان پانکراس کدام روش می باشد؟
روش های درمان سرطان پانکراس به چه شیوه ای است؟
سرطان پانکراس بدخیم درمان دارد؟
آیا سرطان پانکراس قابل درمان است؟

بیماران مبتلا به سرطان پانکراس معمولا یک یا چند درمان زیر را دریافت می کنند:

جراحی: گاهی سرطان پانکراس را می توان با برداشتن ناحیه ای سرطانی جراحی کرد. گاهی قبل از جراحی پزشک برای تشخیص بهتر، از روشی به اسم لاپاراسکوپی استفاده می کند.لاپاراسکوپی به این صورت است که پزشک برش کوچکی در روی شکم ایجاد می کند. بعد از آن لوله ای کوچکی که دوربین دارد رااز راه این برش وارد شکم می نماید تا بتواند دقیقا محل و اندازه ای تومور را تعیین کند.

درمان-سرطان-پانکراس

شیمی درمانی: شیمی درمانی به استفاده از گروهی از داروها که سلول های سرطانی را می کشند اطلاق می شود.

رادیوتراپی یا پرتودرمانی: اشعه یونیزان پرانرژی سلول های سرطانی رااز بین می برد. سرطان پانکراس، گاهی با استفاده از درمان هایی که وجود دارد علاج می شود و این احتمال در بیمارانی که سرطانشان در مراحل پایین تر است بیشتر وجود دارد. حتی در بیمارانی که سرطانشان قابل معالجه نیست، پزشک با درمان هایی علائم را از بین می برد. مثلا داروهایی تجویز می کند که درد رااز بین می برند یا کاهش می دهند.

بعد از اتمام درمان، بیمار باید در فواصل زمانی معین به پزشک مراجعه کند تا اگر سرطان عود کرده بود سریعا متوجه شود. معمولا تست هایی که برای این بررسی ها مورد استفاده قرار می گیرد، آزمایش خون، معاینه و تست های تصویری است. اگر سرطان عود کرده باشد بیمار به شیمی درمانی و رادیوتراپی بیشتری احتیاج دارد. گاهی هم برای کاهش درد، داروهایی برای بیمار تجویز می شود.

خیلی مهم است که بیمار به توصیه های پزشک گوش کند یا چنانچه به یک کلینیک درمان سرطان مراجعه می نماید باید از تمام دستورالعمل های پزشکان پیروی شود تا درمان و تشخیص سرطان بدون کوچک ترین مشکلی برطرف شود و از پیشروی آن جلوگیری به عمل آورد. سعی پزشک معالج بر این است که ابتدا بیمار را از عوارض و مشکلات که در حین درمان ممکن است با آن مواجه شود را برایش توضیح می دهد تا مطلع شود و در حین درمان سرطان پانکراس، باید تصمیم های زیادری گرفته شود از جمله این که چه نوع درمانی را باید برای بیمار اتخاذ کرد و بیمار تمام احساسات خودش را برای پزشک توضیح دهد.

سایر خدمات مرکز رادیوتراپی بازرگانان

سرطان روده

سرطان پستان

سرطان پروستات

سرطان معده

با تشکر مدیر سایت مرکز رادیوتراپی بازرگانان

پاسخ

پانزده − سه =