روش های نوین درمان سرطان

روش های نوین درمان سرطان

روش های متنوعی برای درمان سرطان وجود دارداستفاده از روش های درمان به نوع سرطان و میزان پیشرفت آن بستگی دارد .برخی از افراد مبتلا به سرطان تنها یک درمان دارند. اما اغلب مردم ترکیبی از درمان ها مانند جراحی با شیمی درمانی و یا پرتودرمانی دارند. هنگامی که فرد نیاز به درمان دارد ، باید اطلاعاتی درباره بیماری سرطان بداند . برای این منظورمی توانید با پزشک متخصص در این خصوص راهنمایی بخواهید. در ادامه به بررسی روش های نوین درمان سرطان می پردازیم.

روش-های-نوین-درمان-سرطان

روش-های-نوین-درمان-سرطان

انواع روش های درمان سرطان

1. جراحی
جراحی هنگامی برای درمان سرطان استفاده می شودکه سرطان پیشروی نکرده و میتوان با این کار بافت ها و سلول های سرطانی را از بدن به طور کامل خارج کرد.
2. پرتو درمانی

پرتودرمانی نوعی از درمان سرطان است که با استفاده از دوزهای بالایی از اشعه برای کشتن سلول های سرطانی و کوچک شدن تومورها استفاده می شود به دلیل تابش اشعه به بدن، عوارض جانبی برای فرد پیش می آید.
3.شیمی درمانی

شیمی درمانی نوعی از درمان سرطان است که از مواد مخدر برای کشتن سلول های سرطانی استفاده می کند. از این درمان در درمان برخی از بیماری ها استفاده می شود. مطالعات جدید انجام شده عمدتا در موش ها نشان می دهد که شیمی درمانی قبل از جراحی برای سرطان سینه می تواند تغییراتی در سلول های داخل و اطراف تومور ایجاد کند که به افزایش خطر ابتلا به سرطان در مناطق دیگر بدن منجر می شود.
4. ایمونوتراپی

ایمونوتراپی یک نوع درمان است که به سیستم ایمنی بدن کمک می کند تا با سرطان مبارزه کند. این روش توانایی طبیعی سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با سرطان را بازیابی یا افزایش می دهد. چند سال گذشته، زمینه سرایت ایمن سازی سرطان، چندین روش جدید برای درمان سرطان تولید کرده است که قدرت پاسخ ایمنی را نسبت به تومورها افزایش می دهد.
5. درمان هدفمند

درمان هدفمند نوعی از درمان سرطان است که تغییرات در سلولهای سرطانی را هدف قرار می دهد که مانع از رشد، تقسیم و گسترش آن می شود.
6. هورمون درمانی

هورمون درمانی یک درمان است که از رشد و پیشرفت سلول های سرطانی در سینه و پروستات ا که از رشد هورمون ها استفاده می کند، متوقف می کند .

7. پیوند سلول های بنیادی

پیوند سلول های بنیادی روشی است که سلول های بنیادی خون را در بیماران مبتلا به سرطان قرار داده می شود .با استفاده از این روش سلول هایی که با دوزهای بسیار زیاد شیمی درمانی یا پرتودرمانی تخریب شده اند، بازسازی می شوند

سایر خدمات مرکز رادیوتراپی بازرگانان

سرطان روده

سرطان پستان

سرطان پروستات

سرطان معده

با تشکر مدیر سایت مرکز رادیوتراپی بازرگانان

.

پاسخ

یک + 14 =