شیوع سرطان

شیوع سرطان

با استناد به گزارش های منتشر شده از سوی سازمان جهانی بهداشت ( WHO) یکی از مهمترین بیماری های غیر واگیر که در سال های کنونی و آتی گریبانگیر بشر است، سرطان ها می باشند.شیوع سرطان از جمله مسائل مورد بحث در جهان می باشد که در ادامه به طور مفصل به ان می پردازیم.

شیوع-سرطان

شیوع-سرطان

شیوع سرطان در جهان

طبق آمار منتشرشده در سال 2008، دوازده میلیون و هفتصد هزار مورد جدید سرطان در جهان شناسایی شده و در همین سال هفت میلیون و ششصد هزار مرگ ناشی از سرطان رخ داده است. سرطان را سومین علت مرگ در جوامع در حال توسعه دانسته اند و با توجه به آمار ارائه شده توسط انجمن بین المملی سرطان ، تخمین زه می شودکه تا سال 2020 هفده میلیون مورد جدید سرطان به وقوع بپیوندد . این مهم ، دست اندرکاران نظام سلامت در عرصه های ملی و بین المللی را وادار کرده است که بیش از پیش به این امر عنایت ویژه ای داشته باشند.

عوامل خطرزای سرطان

بی شک سرطان های اندام های مختلف بدن آدمی ، به سبب عوامل خطرزای گوناگون از قبیل توارث، عوامل عفونی، هورمون درمانی ، پرتو درمانی یا نور آفتاب ، مواد شیمیایی مانند بنزین ، آزبست، سرب و عوامل محیطی همچوون مصرف سیگار ، نوشابه های الکلی و تغذیه با انواع غذاهایی که به صورت سریع تهیه می شوند ، شیوه زندگی ، چاقی و .. پدید آمده و سلامت جسمانی ، روانی و اجتماعی مبتلایان و بستگانشان را به شدت مورد تهدید قرار داده است.

کدام گزینه به پیشگیری از سرطان کمک می کند؟

بررسی های گوناگون حکایت از آن دارند که بیش از 40 درصد سرطان ها قابل پیشگیری می باشد و برای بسیاری از سرطان های شایع و کشنده روش های تشخیص زودرس وغربالگری وجود داد .بدیهی است عملی شدن برنامه های پیشگیری سرطانف منوط به ارتقاء آگاهی عمومی آحاد جامعه از ماهیت سرطان ها و چگونگی پیدایش آنها و نیز مراجعه به موقع به مراکز درمان سرطان در صورت بروز علائم مشکوک و هشدار دهنده می باشد .

بهترین مراکز درمان سرطان در ایران

مرکز درمان سرطان در ایران برای بیماری های خاص می باشد که همواره به سبب احساس مسئولیت اجتماعی ، نگران بیماران سرطانی بوده و درباره شیوع روزافزون سرطان در کشور دغدغه داشته است .برگزاری همایش های علمی و انتشار دفترک های آموزشی در حوزه سرطان های مختلف ، مددکاری اجتماعی این بیماران و ارائه خدمات درمانی به بیماران مزبور و مهم تر از همه عزم و اهتمام اسخ جهت احداث مرکز سرطان در ایران جملگی در زمره اقدامات این مرکز درمانی در این عرصه محسوب می شود.

برای درمان این بیماری به بهترین مرکز درمان سرطان در ایران مراجعه کنید.

سایر خدمات مرکز رادیوتراپی بازرگانان

سرطان روده

سرطان پستان

سرطان پروستات

سرطان معده

با تشکر مدیر سایت مرکز رادیوتراپی بازرگانان

 

پاسخ

3 × 4 =